I v roce 2018 je tu Celostní muzikoterapie, kterou v posledním čase zkoumám především v rámci své vlastní prevence syndromu vyhoření, neboť nyní učím děti v Základní umělecké škole hrát na akordeon,  a i když se jedná o nádhernou tvořivou práci s dětmi, bez skutečné píle, snahy, motivace a vedení nelze předat žádnou dovednost. 

A bubnování, přírodní hudba alikotních nástrojů, zpěv a cílená relaxace je skvělým odreagováním, propojuji i s malováním, batikováním a dalším čístým tvořením a člověk je zase plný vnitřní síly, inspirace a chuti rozdávat radost z hudby.

A jarní prázdniny? Samozřejmě muzikoterapeutické na Gymnáziu v Kadani, věřím, že i gymnazisty může hra na některý přírodně laděný nástroj (didgeridoo, brumli, buben djembe) obohatit a inspirovat například k povolení "tlaku na pilu" , kterému se občas nevyhne asi nikdo z nás.

I v letošním roce se opět uskuteční koncert Muzikoterapeutické sboru Evropské asociace celostní muzikoterapie (EACM) https://www.muzikoterapie.art pod vedením Paed.Dr. Lubomíra Holzera (www.muzikoterapie.net) v Pelhřimově. Na těchto stránkách naleznete i pozvánku na Velikonoce s Celostní muzikoterpií v Horním Maršově v Krkonoších. Srdečně zveme!

Již nyní vím, že koncert bude v sobotu 24.3. 2018 v kostele sv. Víta v Pelhřimově 15:00 a po koncertě bude opět možnost společného bubnování. Tohoto koncertu si moc vážím, neboť vzniknul jen tak "náhodou" šťstným potkáním se v pravý čas na pravém místě s organizátorkou festivalu Jeden svět na Pelhřimovsku Hankou Konvalikovou. Už druhé, muzikoterapeutické vykročení do jara, kdo můžete přijďte! Zahrát si s úžasnými lidmi, kteří pravidelně muzikoterapií zkvalitňují život zdravotně postiženým spoluobčanům a často se o ně ještě starají, je pro mě velkou ctí!

Zdravím a krásný rok všem!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I rok 2017 probíhá ve znamení harmoniky a muzikoterapie, ale i krásných setkání a přátelství.

Duben jsme započali závěrečným koncertem již třetího navazujícího studia Celostní muzikoterapie, který byl veden Mgr Lubomírem Smékalem a PhDr. Ludmilou Piňosovou i jako sebezkušenostní výcvik a supervize pro naši metodu Celostní muzikoterapie, vše pod záštitou Palackého univerzity v Olomouci a také samozřejmě pod vedením Paed.Dr. Lubomíra Holzera. 

V březnu se nám podařilo zorganizovat muzikoterapeutický koncert v Pelhřimově, v rámci festivalu Jeden svět, po koncertě se z posluchačů stali i aktivní účastníci, okolo celé plochy kostela vznikl velký bubnující a zpívající kruh.

I únor byl zajímavý, příjemné muzikoterapeutické setkání v čajovně v Táboře a lektorování harmonikářům,  hrálo na harmoniky i bubny a další nástroje, zpívalo se a dobře bylo.

Pokračuji ve spolupráci s písničkářem, pedagogem a vegetariánským kuchařem Honzou Bružeňákem a kontrabasistkou a studentkou výchovné dramatiky Dianou Šeplavou. S těmito hudebníky připravujeme na léto v termínu 10.-14.7.2017 příměstský Dramaticko-muzikoterapeutický tábor pro děti v Řevnicích.

https://www.facebook.com/events/1307758022604873/?notif_t=plan_user_joined&notif_id=1492436728469526

Věřím, že se v tomto roce naskytne příležitost pozvat Vás také na koncert s Janičkou Vondrů, která je nyní ve významné pěvecké formě, neboť dokončuje magisterské studium VŠMU v Bratislavě, či na provedení některých solových skladeb z mého akordeonového repertoáru.

Ráda také některé večery zahraji muzikoterapeutickou relaxaci, pokud máte chuť si  odpočnout a načerpat síly pomocí metody Celostní muzikoterapie, neváhejte mne kontaktovat.

Srdečně zdravím, přeji krásné prožitky a naplněný čas.

 

 

 

 

 

Když v novém roce, tak proč ne právě dnes, 29.2., v samotné jeho výjimečnosti :-) Vypadá to, že bude výjimečný i tím, že se konečně zase harmonikově rozehrávám, a to i na  úrovni ryze interpretační. Hudba pro akordeon Petera Grahama je pro mě srdeční záležitost jednak proto, že jsem skladbu stejně starou jako má maličkost až po 26 letech od vzniku přivedla k životu, ale i proto, že je to první skladba ze soudku autentické současné hudby pro solový akordeon, kterou zahraji na můj nový, přirozeněji naladěný akordeon. A teprve teď cítím, že je to to pravé ořechové! :-) Je to docela obtížná skladba, tak prosím držte pěsti, ať ji zvládnu s lehkostí připravit i zahrát.. Děkuji.  Dále chystáme repertoár autorských písní Janka Bružeňáka a pokračji v dalším studiu muzikoterapie u Paed.Dr. Lubomíra Holzera, takže nezbývá než si ten nový rok náležitě vychutnat a užít! Přeji všem smělé vykročení do opičího března, ať je veselý! :-)  

Vyladěný nový rok 2016

s relaxační muzikoterapií

v Pelhřimově

Užijte si rozeznění přírodními hudebními nástroji a alikvotním zpěvem,poznejte multidimenzionalitu našeho bytí, proud přírodní hudby uvolní napětí a stres, alikvotní tóny rozezní a rozezpívají každou buňku vašeho těla, a nabijí Vašeenergetické pole, nechte se inspirovat ve směřování své práce k přirozenosti, radosti, souznění a harmonii.

Kdy: každý čtvrtek v lichém týdnu

Kde: v prostorách DDM Pelhřimov

Čas: 18:00

počet účastníků-min.4, max.7, 

proto se prosím nahlašte formou sms nejpozději

během čtvrtečního dopoledne.

S sebou: podložku – karimatku, deku

Je možné domluvit i jiný termín pro skupinku i jednotlivce

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.